Każdą osobę niekiedy atakuje niewielki głód, który nakłania nas do sięgania po przekąski. W sklepach mnóstwo jest ciastek, batonów czy chipsów, które wielu z nas stosuje w takich sytuacjach. Lecz nie jest to najlepszy wybór, bowiem przez takie nawyki żywieniowe cierpi ogólne zdrowie a także figura. W takiej sytuacji warto sięgnąć po bakalie, które znajdziemy w każdym markecie i przygotowane są do natychmiastowego zjedzenia.

Przewagę suszonych owoców oraz orzechów nad produktami wysoko przetworzonymi widać od razu. Głównie nie posiadają one soli a także rafinowanego cukru, które przecież są przez nas spożywane w nadmiarze. Lecz głównie bakalie są idealnym źródłem całego szeregu witamin a także mikro elementów. Przeważają tutaj orzechy, które bogate są w białko i drogocenne tłuszcze, a poszczególne rodzaje mogą być zastępstwem dla suplementów w tabletkach. Tak jest np. w przypadku orzechów włoskich, już 1 orzech dziennie zapewnia nam {kompletną|pełną dozę kwasów Omega-3. Z kolei brazylijski  obfituje w selen, składnik, w który europejskie ziemie są bardzo ubogie. Także migdały należy wdrożyć do swojej diety, posiadają one bardzo dużo wapnia a także kwasu foliowego. Nie zapominajmy, żeby kupując orzechy nie brać takich prażonych lub solonych – zmniejsza to ich całą wartość. Natomiast suszone owoce są idealne wówczas, kiedy napada nas ochota na coś słodkiego. Tutaj idealnie sprawdzą się morele. Natomiast suszone daktyle mogą być alternatywą dla cukru w momencie wypieku ciast. Trzeba namoczyć je w gorącej wodzie i zmielić. Orzechy mają stosunkowo dużo kalorii, dlatego jeżeli się odchudzamy, lepiej nie zjadać całej paczki na raz, może mieć ona aż do 600 kalorii. Nabywając owoce suszone trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy nie zawierają one siarczanów.

Jeśli masz przed sobą długi dzień poza domem i jesteś pewien, że w tym czasie dopadnie cię pokusa na podjadanie między posiłkami, powinieneś spakować do plecaka bakalie. Możemy wziąć orzechy albo owoce suszone, lub zwyczajnie mieszankę studencką. Dzięki czemu nie tylko ochronimy się przed głodem ale też chęcią na sięgnięcie po szkodliwe produkty. Dostarczymy również swojemu organizmowi cennych witamin.

Kategorie: Zdrowie