Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, by był to dzień wyjątkowy, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli dziecko jest fanem konkretnej kreskówki lub filmu można zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na imprezie pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać tylko na strojach, lecz zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Również gry muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche zum 50

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może być także zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale również wyglądają bardzo ładnie). Warto postawić również na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie przyjęcia odbywać się będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować również wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na przyjęcie.

Kategorie: Zdrowie