Urządzenie swojego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Zanim zaczniemy działanie zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas dylematów. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga solidnego rozplanowania. Nie obejdzie się bez lustrowanie portali o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie aktualnych czasopism.
Najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi kolej również na mniej znaczące elementy wystroju domu. Przykładem jest przestrzeń znajdująca się nad schodami.

Warto odpowiednio ją udekorować, gdyż każdy z mieszkańców będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie swojego rodzaju kącika wspomnień. Aby wcielić w życie ten plan, niezbędne są rodzinne zdjęcia. Najlepiej wydrukować je w różnych formatach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, żeby eksponować pamiątkowe fotografie.

Oryginalnym rozwiązaniem na udekorowanie przestrzeni nad schodami może być wybranie dopasowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie zwiększy się. Interesujący efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jakby z domowych schodów można było wyjść na francuską dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeśli planujesz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo domowników.

birthday message

Kategorie: Zdrowie