Wiele pociech w określonym wieku zaczyna myśleć o posiadaniu swojego zwierzaka domowego. Rodzice często decydują się, żeby zrealizować tę prośbę, mając świadomość, że kilkulatek w towarzystwie zwierzaka rozwija się lepiej. Jeśli planujesz wprowadzenie do domu nowego domownika, dobrze przemyśl, jaki zwierzak będzie najodpowiedniejszy.

Najpopularniejszym czworonożnym przyjacielem jest bez wątpienia pies. Maluchy kochają psy, gdyż są wyjątkowo towarzyskie i można je uczyć sztuczek. Nie da się jednak ukryć, że potrzebują też dużo poświęcenia ze strony swojego pana. Najbardziej odpowiednie są dla osób, które cenią sobie sportowy styl życia. Przed zakupem psa trzeba również szczegółowo rozważyć wybór najlepszej rasy. Do niewielkiego mieszkania wygodniej jest zakupić niezbyt dużego pieska.

Najczęściej rozważaną alternatywą dla psa jest oczywiście kot. Również można go głaskać i uczynić z niego domowego pieszczocha. Koty jednakże bywają nieco mniej chętne słuchania poleceń. Może się okazać, że zamiast zaprzyjaźnić się z nowym właścicielem będą wolały chadzać własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego mieszkańca, chętnie decydują się na pomysł kupienia rybek. Niestety, te zwierzątka nie są za bardzo ciekawe dla dzieci. Stanowią raczej dekorację mieszkania niż domowego pupila.

Jeśli nie posiadasz zbyt wiele miejsca w domu pomyśl też o pupilach mieszkających w klatkach. Niewielki chomik, energiczny królik czy sympatyczna świnka morska także mogą przysporzyć domownikom wiele radości. Są jednocześnie łatwiejsze do hodowania niż kot czy pies. Już kilkulatek z przyjemnością się nimi zajmie.