Nadmierne kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Dopada nas apatia , depresja i obojętność do wszelkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań z przyjaciółmi. 

Paraliżuje nas strach przed tym jak osądzą nas znajomi. Warto zatem coś z tym zrobić. Najważniejszym krokiem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład nowa bielizna, nowe kolczyki, wyjazd w ulubione miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne usposobienie, komplement znajomych czy adoracja w oczach innych osób. W jaki sposób więc przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej koleżanki nie są Twoim marzeniem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak dużą chęć schudnięcia?

2. Pozwól sobie na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia sukcesu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie w momencie gdy odniesiesz idealną wagę. To pomoże Tobie przeżyć w postanowieniu.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za małe sukcesy. Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet do kina, wizyta u kosmetyczki, krawat .

5. Poszukaj osobę, z którym będziesz konkurować. Waszym marzeniem będzie, kto prędzej pozbędzie się konkretną liczbę kilogramów. Rywalizacja zawsze pomaga wytrwać i zdobyć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę jeszcze raz.

Kategorie: Zdrowie