Polska, odkąd została członkiem Unii Europejskiej, nieustannie rozwija się ekonomicznie. Status majątkowy obywateli jest lepszy każdego roku, stać ich na dużo rzeczy. Lecz mimo to, wciąż dużo rodzin ma kłopoty finansowe i potrzebuje zapomogi. Niestety, w dzisiejszych realiach, część banków ma bardzo duże wymogi w stosunku do swoich klientów. Co zrobić, jeżeli bank nam nie udzieli pomocy?

Całe szczęście działają także inne instytucje finansowe, zwane parabankami. W tego typu miejscu żeby otrzymać pomoc nie musimy spełniać tak wielu formalności jak w zwyczajnym banku. Większość osób dostanie pieniądze po pokazaniu dowodu tożsamości, bez poręczycieli czy innych zastawów. Jest to idealne wyjście dla osób, które potrzebują nagle kilku tysięcy złotych jednak nie mają nikogo by pożyczyć. Świadczenia parabanków są niezwykle wygodne, jednak należy pamiętać, aby sumiennie spłacać raty. Bowiem oprocentowanie kredytów w takich placówkach jest o wiele wyższe niż u tradycyjnych banków. Będzie to logiczne, bowiem nie prosząc o żyrantów, bardziej ryzykują udzielając pożyczki. Mało tego, w przypadku nieterminowej spłaty, odsetki te ulegną nawet podwojeniu. Toteż jeśli pragniesz skorzystać z ich oferty, powinieneś być pewien, że jesteś w stanie spłacić całą sumę na czas. Parabank może być również jedyną opcją na kredyt, dla osoby, która nie ukończyła do teraz 21 roku życia. Gdyż w realiach bankowości jest normą, że jest to najniższa granica wiekowa. Bowiem osoby młodsze przeważnie nie mają permanentnej posady. Sporo parabanków całe szczęście udziela kredytów po skończeniu 18 roku życia.

Jeśli zamierzasz zarezerwować wycieczkę urlopową, lub musisz kupić nowy sprzęt AGD, a nie masz pieniędzy, wyręczy cię parabank, również bez historii kredytowej. Placówki tego rodzaju będą mniej wymagające niż normalne banki, lecz oprocentowanie pożyczek będzie w nich wyższe. Toteżbiorąc kredyt w takim punkcie, miej pewność, że oddasz go o czasie. 

Kategorie: Finanse